Η βαθμολογία της Super League – Αυτά είναι τα ντέρμπι που ακολουθούν - X FM 94.3

Breaking

XFM943 LIVE RADIO

Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου 2018

Η βαθμολογία της Super League – Αυτά είναι τα ντέρμπι που ακολουθούν

Η βαθμολογία της Super League – Αυτά είναι τα ντέρμπι που ακολουθούν

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Super League μετά την ολοκλήρωση της 19ης αγωνιστικής.

Δυο πολύτιμους βαθμούς άφησε στην Τρίπολη ο Ολυμπιακός απέναντι στον Αστέρα, με τον οποίο έμεινε ισόπαλος 1-1, για την 19η αγωνιστική της Super League. Ο Αστέρας που σταμάτησε το σερί εννέα νικών του Ολυμπιακού, προηγήθηκε στο 21΄ με κεφαλιά του Ιγκλέσιας και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 39΄ με πέναλτι του Ανσαριφάρντ, που έφθασε τα 12 στη διοργάνωση.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Κέρκυρα-Πλατανιάς 2-0
Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός 0-0
ΑΕΚ-Λαμία 2-0
Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-1
Ξάνθη-Λεβαδειακός 2-1
Ατρόμητος-ΑΕΛ 1-0
Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1
Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 1-1

Φυσικά όσο περνάνε οι αγωνιστικές, η αγωνία θα μεγαλώνει και η «μάχη» του τίτλου θα μαίνεται! Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα της Super League που ακολουθεί καθώς και όλα τα ντέρμπι μέχρι το φινάλε της σεζόν:

Πρόγραμμα 20ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 03/02/2018 15:00 Αστέρας Τρίπολης- Ξάνθη ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 03/02/2018 17:15 Α.Ε.Λ. - Πανιώνιος AEL FC ARENA
Σάββατο 03/02/2018 19:30 Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 04/02/2018 15:00 ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Κυριακή 04/02/2018 17:15 Λεβαδειακός - Κέρκυρα ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 04/02/2018 17:15 Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Κυριακή 04/02/2018 19:30 Ολυμπιακός - Α.Ε.Κ. ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Δευτέρα 05/02/2018 19:30 Λαμία - Ατρόμητος Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ

Πρόγραμμα 21ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Σάββατο 10/02/2018 15:00 Ξάνθη - Κέρκυρα ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 10/02/2018 17:15 Πανιώνιος - Λαμία ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Σάββατο 10/02/2018 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Κυριακή 11/02/2018 15:00 Απόλλων Σμύρνης - Λεβαδειακός "Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ" ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
Κυριακή 11/02/2018 17:15 Α.Ε.Κ. - Αστέρας Τρίπολης Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 11/02/2018 17:15 Παναιτωλικός - Πλατανιάς ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 11/02/2018 19:30 Ατρόμητος - Ολυμπιακός ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Δευτέρα 12/02/2018 19:30 ΠΑΟΚ - Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ

Πρόγραμμα 22ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Σάββατο 17/02/2018 15:00 Κέρκυρα - Απόλλων Σμύρνης Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σάββατο 17/02/2018 17:15 Αστέρας Τρίπολης- Ατρόμητος ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 17/02/2018 19:30 Λαμία - ΠΑΟΚ Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
Κυριακή 18/02/2018 15:00 Λεβαδειακός - Παναιτωλικός ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 18/02/2018 17:15 Α.Ε.Κ. - Ξάνθη Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 18/02/2018 17:15 Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Κυριακή 18/02/2018 19:30 Ολυμπιακός - Πανιώνιος ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Δευτέρα 19/02/2018 19:30 Α.Ε.Λ. - Παναθηναϊκός AEL FC ARENA

Πρόγραμμα 23ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Σάββατο 24/02/2018 15:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Σάββατο 24/02/2018 17:15 Πανιώνιος - Αστέρας ΤρίποληςΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Σάββατο 24/02/2018 19:30 Παναθηναϊκός - Λαμία ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 25/02/2018 15:00 Ξάνθη - Απόλλων Σμύρνης ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 25/02/2018 17:15 Α.Ε.Λ. - Πλατανιάς AEL FC ARENA
Κυριακή 25/02/2018 17:15 Παναιτωλικός - Κέρκυρα ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 25/02/2018 19:30 ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Δευτέρα 26/02/2018 19:30 Ατρόμητος - Α.Ε.Κ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πρόγραμμα 24ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Σάββατο 03/03/2018 15:00 Πλατανιάς - Λαμία ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 03/03/2018 17:15 Κέρκυρα - ΠΑΣ Γιάννινα Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σάββατο 03/03/2018 19:30 Ατρόμητος - Ξάνθη ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 04/03/2018 15:00 Αστέρας Τρίπολης- ΠΑΟΚ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Κυριακή 04/03/2018 17:15 Α.Ε.Κ. - Πανιώνιος Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 04/03/2018 17:15 Λεβαδειακός - Α.Ε.Λ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 04/03/2018 19:30 Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Δευτέρα 05/03/2018 19:30 Απόλλων Σμύρνης - Παναιτωλικός "Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ" ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ

Πρόγραμμα 25ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Σάββατο 10/03/2018 15:00 Α.Ε.Λ. - Κέρκυρα AEL FC ARENA
Σάββατο 10/03/2018 17:15 Πανιώνιος - Ατρόμητος ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Σάββατο 10/03/2018 19:30 Παναθηναϊκός - Αστέρας ΤρίποληςΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 11/03/2018 15:00 Πλατανιάς - Ολυμπιακός ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Κυριακή 11/03/2018 17:15 Λαμία - Λεβαδειακός Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
Κυριακή 11/03/2018 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - Παναιτωλικός ΞAΝΘΗ ARENA
Κυριακή 11/03/2018 19:30 ΠΑΟΚ - Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Δευτέρα 12/03/2018 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Σμύρνης ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"

Πρόγραμμα 26ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Σάββατο 17/03/2018 15:00 Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Σάββατο 17/03/2018 17:15 Ατρόμητος - ΠΑΟΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Σάββατο 17/03/2018 19:30 Λεβαδειακός - Ολυμπιακός ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 18/03/2018 15:00 Πανιώνιος - Ξάνθη ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 18/03/2018 17:15 Απόλλων Σμύρνης - Α.Ε.Λ. "Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ" ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
Κυριακή 18/03/2018 17:15 Κέρκυρα - Λαμία Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 18/03/2018 19:30 Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Ο.Α.Κ.Α.
Δευτέρα 19/03/2018 19:30 Αστέρας Τρίπολης- Πλατανιάς ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"

Πρόγραμμα 27ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Σάββατο 31/03/2018 15:00 Λαμία - Απόλλων Σμύρνης Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
Σάββατο 31/03/2018 17:15 Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Σάββατο 31/03/2018 19:30 ΠΑΟΚ - Πανιώνιος ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Κυριακή 01/04/2018 15:00 Α.Ε.Λ. - Παναιτωλικός AEL FC ARENA
Κυριακή 01/04/2018 17:15 Ξάνθη - ΠΑΣ Γιάννινα ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 01/04/2018 17:15 Παναθηναϊκός - Ατρόμητος ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 01/04/2018 19:30 Πλατανιάς - Α.Ε.Κ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Δευτέρα 02/04/2018 19:30 Ολυμπιακός - Κέρκυρα ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"

Πρόγραμμα 28ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Κυριακή 22/04/2018 19:00 Α.Ε.Κ. - Λεβαδειακός Ο.Α.Κ.Α.
Κυριακή 22/04/2018 19:00 Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός "Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ" ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
Κυριακή 22/04/2018 19:00 Ατρόμητος - Πλατανιάς ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 22/04/2018 19:00 Κέρκυρα - Αστέρας ΤρίποληςΕ.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 22/04/2018 19:00 Παναιτωλικός - Λαμία ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 22/04/2018 19:00 Πανιώνιος - Παναθηναϊκός ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 22/04/2018 19:00 ΠΑΟΚ - Ξάνθη ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Κυριακή 22/04/2018 19:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ε.Λ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"

Πρόγραμμα 29ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Κυριακή 29/04/2018 19:00 Αστέρας Τρίπολης- Απόλλων Σμύρνης ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Κυριακή 29/04/2018 19:00 Κέρκυρα - Α.Ε.Κ. Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 29/04/2018 19:00 Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
Κυριακή 29/04/2018 19:00 Λεβαδειακός - Ατρόμητος ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 29/04/2018 19:00 Ξάνθη - Α.Ε.Λ. ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 29/04/2018 19:00 Ολυμπιακός - Παναιτωλικός ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Κυριακή 29/04/2018 19:00 Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 29/04/2018 19:00 Πλατανιάς - Πανιώνιος ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ

Πρόγραμμα 30ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Κυριακή 06/05/2018 19:00 Α.Ε.Λ. - Λαμία AEL FC ARENA
Κυριακή 06/05/2018 19:00 Απόλλων Σμύρνης - Α.Ε.Κ. "Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ" ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
Κυριακή 06/05/2018 19:00 Ατρόμητος - Κέρκυρα ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 06/05/2018 19:00 Παναθηναϊκός - Ξάνθη ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 06/05/2018 19:00 Παναιτωλικός - Αστέρας ΤρίποληςΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 06/05/2018 19:00 Πανιώνιος - Λεβαδειακός ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 06/05/2018 19:00 ΠΑΟΚ - Πλατανιάς ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Κυριακή 06/05/2018 19:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

-->