Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας - Αυτές οι ομάδες πέρασαν στους «8» - X FM 94.3

Breaking

XFM943 LIVE RADIO

Πέμπτη, 11 Ιανουαρίου 2018

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας - Αυτές οι ομάδες πέρασαν στους «8»

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας - Αυτές οι ομάδες πέρασαν στους «8»

Με τέσσερις αναμετρήσεις συνεχίστηκε την Τετάρτη (10/1) η φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Πλατανιά, εντός έδρας, με 2-0 και ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε στους Ζωσιμάδες τον Λεβαδειακό με 4-0. Στην Ξάνθη η ομώνυμη ομάδα ξεπέρασε το εμπόδιο της ΑΕΛ με 2-0, αλλά αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου, όπως και ο Παναθηναϊκός που κέρδισε τη Λαμία με 1-0, στη Λεωφόρο.

Δείτε το πανόραμα του Κυπέλλου:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης 1-0
Ηρακλής – ΟΦΗ 0-3 α.α.

2η αγωνιστική 
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής 3-0α.α.
ΟΦΗ – Πλατανιάς 1-0

3η αγωνιστική 
Ηρακλής – Πλατανιάς 0-3 α.α.
ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΟΦΗ 3 9 6-1
2 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 3 6 4-1
3 Απόλλων Σμύρνης 3 3 4-3
4 Ηρακλής 3 0 0-9

2ος όμιλος

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός 2-1
Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου 0-1

2η αγωνιστική 
Λεβαδειακός – Αιγινιακός 5-0
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ 0-1

3η αγωνιστική 
Αιγινιακός – ΠΑΟΚ 0-5
Απόλλων Πόντου – Λεβαδειακός 1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΠΑΟΚ 3 9 8-1
2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 3 6 8-3
3 Απόλλων Πόντου 3 3 2-3
4 Αιγινιακός 3 0 0-11

3ος όμιλος

1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία 2-0
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας 1-2

2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα 1-0
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ 0-7

3η αγωνιστική 
Καλλιθέα – ΑΕΚ 2-3
Απόλλων Λάρισας – Λαμία 0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΑΕΚ 3 9 11-2
2 ΛΑΜΙΑ 3 6 3-2
3 Απόλλων Λάρισας 3 3 2-10
4 Καλλιθέα 3 0 3-6

4ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα 1-0
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα 1-3

2η αγωνιστική 
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη 6-1
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος 1-1

3η αγωνιστική 
Σπάρτη – Ατρόμητος 0-4
ΑΟ Τρίκαλα - ΑΟΚ Κέρκυρα 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3 7 6-1
2 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 3 5 4-2
3 Κέρκυρα 3 4 6-2
4 Σπάρτη 3 0 2-13

5ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 2-1
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αχαρναϊκός 1-0

2η αγωνιστική 
Αστέρας Τρίπολης – ΑΟΧ Κισσαμικός 2-1
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός 0-3

3η αγωνιστική 
ΑΟΧ Κισσαμικός – Ολυμπιακός 1-1
Αχαρναϊκός -Αστέρας Τρίπολης 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 7 6-2
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3 6 6-3
3 ΑΟΧ Κισσαμικός 3 4 3-3
4 Αχαρναϊκός 3 0 0-7

6ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Ξάνθη – Παναιτωλικός 2-0
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης 2-0

2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός 2-0
Εργοτέλης – Ξάνθη 2-4

3η αγωνιστική 
Πανσερραϊκός – Ξάνθη 1-2
Εργοτέλης – Παναιτωλικός 0-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΞΑΝΘΗ 3 9 8-3
2 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 3 6 7-2
3 Πανσερραϊκός 3 3 3-4
4 Εργοτέλης 3 0 2-11

7ος όμιλος

1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1
Παναιγιάλειος – Άρης 0-1

2η αγωνιστική 
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος 3-0
Άρης – Πανιώνιος 1-2

3η αγωνιστική 
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος 1-0
Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 3 5 5-2
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3 4 3-3
3 Άρης 3 4 3-3
4 Παναιγιάλειος 3 3 1-4

8ος όμιλος

1η αγωνιστική 
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ 2-0
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0

2η αγωνιστική 
ΑΕΛ – Παναχαϊκή 3-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός 1-2

3η αγωνιστική 
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΛ 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3 7 5-2
2 ΑΕΛ 3 4 3-2
3 Παναχαϊκή 3 4 2-4
4 Αναγέννηση Καρδίτσας 3 1 1-3

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ 
Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 5-1 
Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 0-1 
Πλατανιάς-Ολυμπιακός 0-2
Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-4 
Πανιώνιος-ΟΦΗ 2-0
ΑΕΛ-Ξάνθη 3-0
Λαμία-Παναθηναϊκός 4-1
Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΑΤΣ 
Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-2
Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 11/1, 19.30
Πλατανιάς-Ολυμπιακός 0-2
Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-1
Πανιώνιος-ΟΦΗ 1-0
ΑΕΛ-Ξάνθη 0-2
Λαμία-Παναθηναϊκός 0-1
Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-4

Την πρόκριση στην προημιτελική φάση πήραν οι ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, ΑΕΛ, Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

-->